Реєстрація на освітні заходи школи
ПАНОВ Станіслав Ігорович
координатор Школи
: stanislavpanov@karazin.ua
Школа забезпечує підготовку студентів за напрямком школи на додипломному рівні, готує лікарів-інтернів, запрошує лікарів на цикли вторинної лікарської спеціалізації, стажування та численні заходи безперервного професійного розвитку з нарахуванням балів БПР.
«Практична колоноскопія»
Програма циклу тематичного удосконалення «Практична колоноскопія» спрямована на поглиблене освоєння сучасних методик та технік проведення колоноскопії. Колоноскопія на даний час широко застосовується для діагностики та лікування захворювань товстої кишки і є «золотим стандартом» діагностики більшості її захворювань. Як правило, проводиться повний огляд слизової усієї товстої кишки та термінального відділу тонкої кишки. У пацієнтів з хронічною діареєю взяття біоптатів може допомогти у встановленні причини захворювання. Під час колоноскопії можна виявити та видалити поліпи, тим самим знижуючи ризик раку товстої кишки.
Колоноскопії надають перевагу у більшості дорослих пацієнтів з товстокишковими симптомами, залізодефіцитною анемією, після рентгенологічного виявлення патологічних знахідок у товстій кишці, позитивними скринінговими тестами на колоректальний рак, для спостереження за пацієнтами після поліпектомій та операцій з приводу раку товстої кишки, для спостереження при запальних захворюваннях товстої кишки та при підозрі на наявність пухлинного утвору.
Застосування колоноскопії вважається найефективнішим методом скринінгу на предмет новоутворів товстої кишки у пацієнтів віком понад 50 років та у молодших пацієнтів з підвищеним ризиком колоректального раку. З огляду на високу і дедалі зростаючу захворюваність на колоректальний рак в Україні, потреба у виконанні якісної колоноскопії нині збільшується. За умови правильного виконання, колоноскопія є зазвичай безпечним та точним втручанням і добре переноситься більшістю пацієнтів. Діагностична ефективність колоноскопії залежить від адекватної візуалізації усієї товстої кишки, ретельності огляду слизової оболонки та переносимості її пацієнтом. Якість підготовки кишки впливає на можливість повного огляду, тривалість втручання та потребу у повторенні дослідження, а швидкий огляд сприяє зменшенню ефективності колоноскопії у виявлені патології і запобіганні раку товстої кишки. Відсоток пропущених при колоноскопії великих aденоматозних поліпів може бути більшим, ніж вважалося раніше.
Після завершення циклу тематичного удосконалення «Практична колоноскопія» учасники зможуть застосовувати отримані знання та навички для безпечного й ефективного виконання колоноскопії, що сприятиме підвищенню якості медичної допомоги та зниженню ризиків.
ПАНОВ Станіслав Ігорович
координатор Школи
: stanislavpanov@karazin.ua
СТЕКЛЯРОВА Наталя Володимирівна
фахівець Центру
: n.steklyarova@karazin.ua