Реєстрація на освітні заходи школи
ГЕРАСИМОВ Геннадій Миколайович
координатор Школи
: gennady.n.gerasimov@karazin.ua
Школа забезпечує підготовку студентів за напрямком школи на додипломному рівні, готує лікарів-інтернів, запрошує лікарів на цикли вторинної лікарської спеціалізації, стажування та численні заходи безперервного професійного розвитку з нарахуванням балів БПР.
«Застосування сучасних апаратно-інструментальних методів в клінічній програмі діагностики і лікування захворювань органів гепато-панкреато-дуоденальної зони»
Цикл ТУ проводиться в умовах реальної клінічної практики на базі хірургічного відділення Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 та на базі Симуляційного центру медичної підготовки Каразінського університету. Значна частка освітнього процесу проводиться з використанням сучасних технологій навчання: симуляційного обладнання, сучасних ендовідеоскопів «Olympus», УЗД-апаратів «Toshiba» та «Aloca», рентгентелевізійного апарату, інструментарія для проведення малоінвазивних втручань, технологій «віртуальний пацієнт», аудіовізуального обладнання тощо.
Програма циклу ТУ «Застосування сучасних апаратно-інструментальних методів в клінічній програмі діагностики і лікування захворювань органів гепато-панкреато-дуоденальної зони» включає актуальні дані про особливості діагностики і лікування захворювань органів гепато-панкреато-дуоденальної зони, які ґрунтуються на засадах доказової медицини, рекомендаціях національних та міжнародних протоколів надання медичної допомоги, останніх даних наукових досліджень та власному досвіді успішної інтеграції їх у рутинну клінічну практику. Набуття програмних знань та вмінь надає можливість слухачам значно покращити якість профілактики, діагностики та лікування захворювань органів гепато-панкреато-дуоденальної зони.
Програма включає сучасні актуванні дані про особливості діагностики і лікування з використанням сучасних апаратно-інструментальних методів: механічної жовтяниці непухлиного ґенезу, гострого гнійного септичного холангіту, кістозних уражень печінки, пухлин позапечінкових жовчних проток та великого дуоденального сосочку, гострого панкреатиту з його ускладненнями, хронічного панкреатиту в різних його формах, пухлини голівки підшлункової залози, хронічного дуоденостазу.
Розглядаються особливості використання в діагностичній програмі у пацієнтів при вказаній патології апаратних методів діагностики: УЗД, рентгенологічних методів, КТ, МРТ; інструментальних методів: відеоендоскопії верхніх відділів ШКТ, ендоскопічного УЗД, ЕРХПГ, холангіоскопії, лапароскопії, пункційних біопсій під контролем УЗД. В лікувальній програмі цих пацієнтів розглядаються використання малоінвазивних втручань з застосуванням: ЕПСТ з холедохолітоекстракцією та літотрипсією, ендоскопічне стентування та дренування жовчних і панкреатичної протоки, черезшкірні пункційні методи дренування порожнинних утворень і проток під контролем УЗТ та КТ.
В програму циклу ТУ інтегровані міждисциплінарні підходи до теоретичної підготовки слухачів, симуляційні технології навчання, відпрацювання набутих навичок в умовах реальної клінічної практики, на моделі «віртуальний пацієнт» та/або в процесі розбору клінічних кейсів та власний клінічний досвід викладачів.
ГЕРАСИМОВ Геннадій Миколайович
координатор Школи
: gennady.n.gerasimov@karazin.ua
СТЕКЛЯРОВА Наталя Володимирівна
фахівець Центру
: n.steklyarova@karazin.ua