Реєстрація на освітні заходи школи
ПАНОВ Станіслав Ігорович
координатор Школи
: stanislavpanov@karazin.ua
Школа забезпечує підготовку студентів за напрямком школи на додипломному рівні, готує лікарів-інтернів, запрошує лікарів на цикли вторинної лікарської спеціалізації, стажування та численні заходи безперервного професійного розвитку з нарахуванням балів БПР.
«Тригерні точки та тейпування»
Програма циклу тематичного удосконалення «Тригерні точки та тейпування» розроблена для підвищення кваліфікації медичних фахівців усіх лікарських спеціальностей у сфері кінезіотейпування тригерних точок. Тригерні точки – це ділянки м’язів, які стають джерелом гострого чи хронічного болю та дискомфорту, часто спричиняючи обмеження рухливості та порушення функції м’язів. Методика тейпування є важливим інструментом для впливу на тригерні точки та м’язові дисфункції, дозволяючи швидко полегшити біль, покращити рухливість і відновити нормальну м’язову функцію. У цьому циклі лікарі різних спеціальностей здобудуть практичні навички та знання для ефективного діагностування та лікування тригерних точок за допомогою тейпування, що є важливим для підвищення якості лікування пацієнтів із м’язово-скелетними проблемами.
Програма циклу охоплює базові знання анатомії та фізіології м’язів і тригерних точок, механізми виникнення тригерного болю, а також методики локалізації тригерних точок під час обстеження пацієнта. Учасники дізнаються про основи і принципи тейпування, зокрема, кінезіологічного, еластичного та жорсткого тейпування, а також зможуть оволодіти навичками безпосереднього тейпування для зниження м’язової напруги.
Цикл навчання включає вивчення показань і протипоказань до тейпування, вибір матеріалів та технік для тейпування залежно від зони локалізації тригерних точок. Особливу увагу приділено практичним аспектам тейпування при спортивних і клінічних травмах, що супроводжуються утворенням тригерних точок. Лікарі зможуть використовувати знання для відновлення пацієнтів після спортивних травм і в реабілітації пацієнтів з болем у суглобах та м’язах.
Курс завершується детальним аналізом рекомендацій щодо використання тейпування в клінічній практиці, включаючи обмеження в застосуванні та спостереження за пацієнтом після процедури. Окрім того, будуть розглянуті сучасні дослідження в галузі тейпування та перспективи розвитку цієї методики в різних медичних спеціальностях.
ПАНОВ Станіслав Ігорович
координатор Школи
: stanislavpanov@karazin.ua
СТЕКЛЯРОВА Наталя Володимирівна
фахівець Центру
: n.steklyarova@karazin.ua