012b1523-b614-4f15-90a4-556856ed06c0
Каразінська школа фізичної, реабілітаційної та спортивної медицини

Каразінська школа фізичної, реабілітаційної та спортивної медицини забезпечує всебічну сучасну післядипломну підготовку лікарів на циклах спеціалізації за спеціальністю «Фізична та реабілітаційна медицина», на циклах тематичного удосконалення та численних заходах безперервного професійного розвитку (майстер-класи, тренінги з оволодіння практичними навичками, науково-практичні конференції тощо).

Цикли вторинної спеціалізації

Назва заходу
Тривалість, міс.
Терміни проведення
Для лікарів, які вперше отримують вторинну спеціалізацію
Фізична та реабілітаційна медицина
4
09.10.23 – 26.01.24
Для лікарів, які не працювали менше 3 років за спеціальністю
Фізична та реабілітаційна медицина
1
22.04.24 – 17.05.24

Освітні заходи школи проводяться в умовах реальної клінічної практики на клінічних базах Школи, якими є Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (військова частина А3306), ТОВ «АЛЕФ КЛІНІК» – провідні профільні заклади охорони здоров’я міста. Школа пропонує організацію та проведення виїзних освітніх заходів в інших містах України безпосередньо на робочому місці лікарів, змішані та дистанційні форми навчання. Значна частка освітнього процесу проводиться з використанням сучасних технологій навчання: симуляційного обладнання, технологій «віртуальний пацієнт», аудіовізуального обладнання, електронні клінічні кейси тощо.

Цикли тематичного удосконалення

Назва заходу
Тривалість, міс.
Терміни проведення
Фізична реабілітація пацієнтів з деформуючим остеоартрозом
0,5
06.11.23 – 17.11.23
Ведення пацієнтів з бойовою травмою
0,5
12.02.24 – 23.02.24
Основи фізичної реабілітації пацієнтів після хірургічного лікування суглобів та хребту
0,5
15.01.24 – 26.01.24

Частина освітніх заходів Каразінської школи фізичної, реабілітаційної та спортивної медицини (майстер-класи, тренінги з оволодіння практичними навичками тощо) орієнтовані на поглиблення знань та вмінь, набуття додаткових компетенцій та опанування нових практичних навичок студентами всіх медичних спеціальностей та лікарями-інтернами.

Тренінги з оволодіння практичними навичками

Назва заходу
Тривалість, днів
Терміни проведення
Фізична реабілітація пацієнтів, що підлягають протезуванню тазостегнового та колінного суглобів, у післяопераційному періоді
5
15.04.24 – 19.04.24
Мультидисциплінарний підхід у веденні пацієнтів з ортопедичною патологією
5
11.12.23 – 15.12.23
Основи фізичної реабілітації. Мультидисциплінарний підхід до лікування та відновлення пацієнта
5
13.05.24 – 17.05.24
Основи фізичної реабілітації. Мультидисциплінарний підхід до лікування та відновлення пацієнта
10
01.04.24 – 12.04.24

Керівник Каразінської школи фізичної, реабілітаційної та спортивної медицини – кандидат медичних наук, доцент, завідувачка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фізичної реабілітації медичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, лікар-терапевт Марія БРИНЗА – близько 50 наукових статей у фахових виданнях, виданнях Scopus та Web оf Science, понад 60 тез доповідей, патентів, підручників, навчальних посібників, більше 200 методичних рекомендацій, спікер всеукраїнських та міжнародних конференцій і конгресів,  співорганізатор науково-практичних конференцій, з загальним стажем науково-педагогічної та клінічної діяльності понад 10 років.

Освітню діяльність школи забезпечує міжкафедральний науково-педагогічний колектив, що складається з провідних фахівців галузі, включаючи 2 кандидати медичних наук, доценти. Наслідуючи міждисциплінарний підхід до організації заходів у сфері післядипломної освіти лікарів терапевтичних та інструментально-діагностичних лікарських спеціальностей, підготовку слухачів окремих освітніх заходів здійснюють науково-педагогічні фахівці інших кафедр медичного факультету в межах своєї компетенції.

Симбіотична робота фахівців у сфері фізичної та реабілітаційної медицини, спортивної медицини, ортопедії та травматології, неврології, внутрішньої медицини, хірургії, інформаційних технологій в медицині та інших галузей медичної науки у поєднанні з практично-орієнтованими програмами навчання та безпосередньою участю у клінічній роботі на підґрунті наукових даних доказової медицини дозволяють створити унікальне, комфортне та повноцінне освітнє середовище для кожного практикуючого або майбутнього лікаря.

Освітні заходи школи: спеціалізація «Фізична та реабілітаційна медицина» (лікарі всіх спеціальностей, окрім спеціальностей стоматологічного, медико-профілактичного, лабораторного, медико-психологічного профілю і лікарів фізичної та реабілітаційної медицини – 3 місяці; лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, які не працювали більше трьох років за цією спеціальністю – 1 місяць), цикли тематичного удосконалення, тренінги.

З питань реєстрації на освітні заходи школи просимо звертатися до контактної особи школи:

БРИНЗА Марія Сергіївна, кандидат медичних наук, доцент, завідувачка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини і фізичної реабілітації

Телефон: +38(097) 080-60-94 (Viber, Telegram, WhatsApp)

Електронна пошта: m.brynza@karazin.ua